„Българският” отбор в Бундеслигата Енерги Котбус не успя да поднесе изненада и загуби с 0:2 гостуването си на Хамбургер в мач от 24-тия кръг на Бундеслигата.

Българските национали Димитър Рангелов и Станислав Ангелов изиграха пълни 90 минути за своя отбор, но не можаха да направят нещо по-съществено.

Головете за успеха на Хамбургер отбелязаха Ивица Олич в 32-рата минута и Пьотр Троховски в 39-тата.

Така след тези три точки, Хамбургер се изравни с отборите на Байерн и Волфсбург на второто място в класирането.

В другия неделен мач Вердер Бремен смаза с 4:0 отбора на Щутгарт, който се бе засилил към местата, даващи участие в Шампионската лига.

Голове на Диего (34’), Писаро (53’) и два на Розенберг (59’ и 74’) обаче отрязаха мераците на „швабите”.

В класирането Вердер излезе на 10-то място с 32 точки, докато Щутгарт е на 6-то с 39.