Борусия Дортмунд пропусна добра възможност да се приближи максимално до лидерите в Бундеслигата, след като в мач от 11-тия кръг завърши наравно 1:1 срещу Бохум.

В 27-мата минута Томаш Здебел откри резултата за Бохум с прекрасно воле от около 20 метра, което попадна в горния ляв ъгъл на Вайденфелер.

Домакините успяха да стигнат до равенството в 44-тата минута, когато Мохамед Зидан получи топката с далечен пас, премина през бавната отбраната на Нохум и необезпокояван се справи с вратаря Даниел Фернандес.

След това равенство Дортмунд остана на 6-то място с 18 точки, на 7 зад лидера Хофенхайм. Бохум е точно над чертата с 8.

В другия неделен мач в Бундеслигата Борусия Мьонхенгладбах загуби с 1:2 домакинството си на Айнтрахт Франкфурт.

Всички голове в този мач бяха дело на футболистите на гостите, след като в 12-тата минута Марко Рус си отбеляза автогол и даде преднина на Мьонхенгладбах.

4 минути по-късно Мартин Фенин възстанови равенството, а Михаел Финк в 52-рата донесе успеха за тима от Франкфурт.