Щутгарт постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Фрайбург от шестия кръг на Първа Бундеслига.

Бившият футболист на Левски Гара Дембеле се появи в игра за Фрайбург в 75-та минута.

Гостите поведоха в 33-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Фрайбург се получи разбъркване и топката попадна в Мартин Харник, който от границата на наказателното поле вкара за 0:1.

Щутгарт удвои своята преднина в 73-та минута, когато Молинаро намери Харник в наказателното поле на домакините, след което австрийският национал с много хубав удар прати топката във вратата на Бауман за 0:2.

Фрайбург отбеляза почетно попадение в 85-та минута, когато Йендришек подаде към Папис Сисе, който вкара за 1:2.

След тази победа Щутгарт се намира на трето място с актив от 10 точки. Фрайбург заема петнадесето място с 4 точки.