Четвъртодивизионният Карл Цайс Йена победи елитния Хамбургер ШФ с 3:2 след продължения и се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия. Пред 13800 зрители на "Ернст Абе Шпортфелд" стигнаха до успеха с попадение с глава на Йоханес Пилес в 106-ата минута.

Гостите от Хамбург, който само преди 69 дни драматично запазиха мястото си в Бундеслигата след успех в плейоф срещу Карлсруе, бяха пред отпадане още в редовното време, но Михаел Грегорич изравни за 2:2 в четвъртата минута на добавеното от съдията продължение.

Нилс Петерсен реализира четири гола за разгромното 5:0 на втородивизионния Фрайбург на терена на Бармбек-Уленхорст от Оберлигата.

Друг клуб от втора Бундеслига Бохум също печели с 5:0 като гост на петодивизионния си съперник Залмроор. С хеттрик се отличи Зимон Тероде, а две попадения добави Марко Тарацино. /БТА