С три гола през второто полувреме Борусия Мьонхенгладбах победи с 3:0 като домакин Щутгарт и се завърна на второто място в Бундеслигата след изиграването на 14-ия кръг.

Домакините бяха по-добрият тим през всичките 90 минути, а през първото полувреме гол на Аласан Плеа бе отменен заради засада. Натискът на Борусия се увенча чак в 70-ата минута, когато Флориан Нойхаус центрира към Рафаел, който вкара за 1:0.

Седем минути след това самият Нойхаус записа името си сред голмайсторите след подаване на Торган Азар, а крайното 3:0 бе оформено в 84-тата минута, когато Бенжамен Павар си отбеляза автогол. Секунди преди това гостите бяха останали и с човек по-малко заради втори жълт картон на Ерик Томи.

В класирането Борусия Мьонхенгладбах заема второто място с 29 точки, две повече от третия Байерн и на седем зад лидера Борусия Дортмунд. Щутгарт е 16-и с 11 точки./БТА