Отборът на Борусия Дортмунд нямаше никакви проблеми в първия си двубой от турнира за Купата на Германия. Тимът на треньора Томас Тухел надделя с лекота над Антрахт Триер с 3:0 и продължи в следващия етап на надпреварата.

И трите гола в мача паднаха още през първото полувреме, а в техни автори се превърнаха Шинджи Кагава, който вкара на два пъти и Андре Шурле.

Хановер 96 също продължи напред, но доста по-трудно. Тимът от Втора Бундеслига имаше нужда от продължения, за да стигне до ценния успех с 3:2 над Кикерс Офенбах.

Хановер поведе с 2:0 след голове на Мартин Харник и Феликс Клаус, но допусна изравняване до 2:2. В 47-ата минута отборът на Даниел Щендел остана с човек по-малко, което помогна на домакините от Офенбах да се доберат до равенството.

В крайна сметка мачът влезе в продължения, а в последната минута от тях Салиф Сане реализира за крайното 3:2, за да прати тима си в следващата фаза.