Отборът на БАТЕ Борисов завърши наравно при гостуването си на Витебск 2:2 в среща от 12-ия кръг в беларуската Премиерлига.

Гостите поведоха в 14-та минута чрез Павел Нехайчик, а след около час игра се приближиха до трите точки след точната интервенция на Станислав Драгун. В последните десетина минути обаче БАТЕ изпусна добрата си преднина. Сергей Волков върна домакините в мача с гол в 79-та минута, а в края на двубоя Александър Ксенофонтов донесе точката на Витебск.

Бате остава на върха в класирането, но пропусна да увеличи аванса си пред втория Торпедо Жодино, като води в момента с четири точки. Витебск пък е 11-и с 15 пункта. В следващия кръг БАТЕ приема у дома Шахтьор Солигорск, а Витебск гостува на Рух Брест.