Немският гранд Байерн Мюнхен започна с победа новата 2008-ма година. Баварците победиха с 2:1 като гости втородивизионния Аугсбург в контролна среща. В тима на Аугсбург играе бившият играч на Литекс и ЦСКА Мурат Хидиует.

Пред 22 00 зрители на Розенаущадион Мирослав Клозе в 19-тата и Лука Тони в 64-тата минути отбелязаха головете за гостите. Тимо Вензел пък вкара почетното попадение за домакините.

В този първи мач от годината Отмар Хитцфелд изпробва някои от футболистите, които взимат по-рядко участие в официалните срещи на тима.

Михаел Рензинг влезе на мястото на Оливер Кан, който се контузи в 34-тата минута, а новото попълнение Брено дебютира за Байерн. От състава липсваха пък звездите Франк Рибери, Лукаш Подолски и Зе Роберто.

Победата за мюнхенци бе напълно заслужено като те бяха по-активният отбор през цялата среща.

Първият във временното класиране на Бундеслигата започна тренировки отново в понеделник, а в неделя заминава на подготовка в испанския гранд Марбеля, където ще се подготвя за началото на пролетния полусезон.