Байерн победи с 2:0 шампиона на Германия Щутгарт в полуфинален мач от турнира за Купата на Лигата.

Баварците пречупиха още в 8-мата минута съпротива на своя опонент, след като Ван Бомел подаде на Вагнер, който с чудесен пас изведе Рибери и новото френско попълнение на Байерн се разписа за 1:0.

До края на първите 45 минути Фарнеруд и Какау направиха пропуски пред вратата на Ренсинг и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултата 1:0 за Байерн.

През втората част новото бразилско попълнение на Щутгарт Евертон отправи няколко опасни удара по посока на баварската врата, но до изравнителен гол така и не се стигна.

В 66-та минута Рибери върна жеста на Вагнер, който оформи крайното 2:0 за Байерн.

На финала отборът воден от Отмар Хитцфелд ще се изправи срещу Шалке 04, който победи в другия полуфинал Нюрнберг с 4:2.