Байерн Мюнхен си върна лидерската позиция в Бундеслигата. Шампионът на Германия победи с минималното 1:0 като гост Дармщад в среща от 15-я кръг. Байерн има равен брой точки по 36 с Лайпциг, но по-добра голова разлика.

През първото полувреме футболистите на Дармщад не позволиха на Роберт Левандовски и Томас Мюлер да направят нещо интересно.

Байерн изпитваше затруднения в отсъствието на Филип Лам, който отпадна на загрявката, а Ариен Робен въобще не бе в групата.

Втората част по нищо не се различаваше от първата. Опитите на Байерн за гол бяха твърде ялови.

Все пак в 71-ата минута Дъглас Коща даде аванс на Байерн с красиво изпълнение. Домакините имаха възможност да изравнят в 77-ата минута, когато последователно пропуски направиха Гоондорф и Ниймайер./БТА