Шампионът на Германия Байерн нямаше проблеми при домакинството си срещу Хановер и го смачка с 4:0 в мач от седмия кръг.

Левандовски откри резултата още в 6-ата минута, след като получи добър пас от Рафиня и откри с брилянтен нисък удар.

След само още 7 минути Ариен Робен не се поколеба да изпрати топката за втори път в мрежата на Хановер.

Още до 38-ата минута статистиката сочеше 9:0 удари към вратата в полза на Байерн, а десетият беше пак в мрежата, пак на Левандовски за 3:0 в същата минута.

В 79-ата минута Робен изравни личната си голова надпревара в мача с Левандовски с втория си гол и общо четвърти за Байерн.

В останалите мачове от днешната програма в кръга:

Байер Леверкузен – Падерборн 2:2

Хофенхайм – Шалке 2:1

Вердер – Фрайбург 1:1

Борусия Д – Хамбургер 0:1

По-късно днес Айнтрахт - Кьолн

В класирането води Байерн със 17 точки, пред Хофенхайм 13, Борусия М и Байер Лев по 12 и др.