Борусия Дортмунд допусна домакинска издънка срещу Хамбургер в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата, губейки с 0:1.

Пиер-Мишел Ласонга получи отличен пас, извел го сам срещу вратаря Вайденфелер и отбеляза единствения гол в мача в 35-ата минута.

Същият Ласонга, обаче бе победен в друг пряк дуел от стража на Дортмунд в 63-ата минута, когато Вайденфелер отрази удара с глава от близко разстояние на играча на Хамбургер.

В 72-ата минута дойде ред на Ярослав Дробни да прояви вратарските си умения и да спаси своя Хамбургер от гол при удар на Адриан Рамос.

Чиро Имобиле и Люис Холтби размениха по още един пропуск за двата отбора в интересния мач, но до нов гол не се стигна, въпреки 6-минутното продължение.

Срещата се игра, както винаги, пред препълнените с 80 667 зрители трибуни на „Сигнал Идуна Парк“.

Дортмунд е едва 13-и в класирането със 7 точки, а Хамбургер е 17-и със само пет.