Байер Леверкузен не можа да победи Бохум, въпреки че игра 25 минути с човек повече. Двубоят от 23-тия кръг на Бундеслигата завърши 1:1 и по този начин „аспирините” пропуснаха да настигнат Щутгарт в класирането.

На „ЛТУ Арена” в Дюселдорф, където Байер играе мачовете си през този сезон,

гостите откриха резултата в 32-рата минута чрез Кристоф Дабровски. Фукс центрира отдясно, Кислинг се размина с топката, която попадна в Дабровски, за когото остана само да вкара от 4 метра.

Бохум удържа натиска на „аспирините” до 64-тата минута, когато „аспирините” се добраха до дузпа. Марвай игра с ръка в наказателното поле и си изкара втори жълт картон. Патрик Хелмес реализира отсъдения 11-метров удар, а гостите трябваше да доиграят мача с човек по-малко.

Въпреки това обаче Байер не може да достигне до победата и двата отбора разделиха по една точка.

В другия мач от неделната програма на Бундеслигата Арминия Билефелд и Айнтрахт Франкфурт завършиха при нулево равенство.