Байер Леверкузен постигна важна домакинска победа с 2:1 срещу Аугсбург и по този начин записа първи успех в последните четири мача. „Аспирините“ излязоха временно на втора позиция, като са с две точки пред третия Борусия Дортмунд, но и мач повече.

Двубоят от 22-я кръга на Първа Бундеслига започна отлично за домакините, които откриха резултата в 26-та минута след попадение на Щефан Кислинг.

Сам получи контузия в 37-та минута и бе заменен от Симон Ролфес.

Кислинг се отличи и с важна асистенция. В 75-та минута той намери с чудесен пас Ларс Бендер, който бе точен за 2:0.

Почетното попадение за Аугсбург отбеляза Молдерс в 89-та минута.

Със спечелените три точки Байер Леверкузен има актив от 41, докато Аугсбург остана на предпоследната позиция с 15 точки.

В останалите мачове Фортуна Дюселдорф надделя с 1:0 срещу Гройтер Фюрт, Майн и Шалке 04 завършиха 2:2, Хамбургер спечели с минималното 1:0 срещу Борусия Мьонхенгладбах, а Вердер Бремен загуби с 2:3 от Фрайбург.