Тимът на Байер Леверкузен прекъсна серията си от четири двубоя без успех в Бундеслигата, побеждавайки Хамбургер с 1:0 след авготол на съперника в 26-я кръг на Бундеслигата. В 18-ата минута Албин Екдал имаше нещастието да реализира в собстветата си врата и така домакините от Байер Леверкузен стигнаха до успеха.

В самия край на първото полувреме Хавиер Ернандес - Чичарито уцели гредата на вратата на Хамбургер след удар с глава.

През второто полувреме стражът на Хамбургер Рене Адлер демонстрира отличен рефлекс и спаси вратата си.

След почивката футболистите на Хамбургер създадоха някои положения, но така и не успяха да изравнят.

В 57-ата минута Артьом Рудневс получи топката около точката на дузпата и шутира към вратата, но Бернд Лено показа страхотен рефлекс и изби. При опита за добавка на Рудневс пък Кириакос Пападопулос успя да блокира изстрела на латвиеца.

В шестата минута на добавеното време на двубоя Тин Йедвай получи червен картон и така домакините приключиха срещата с 10 човека.

С успеха Байер Леверкузен е седми във временното класиране в Бундеслигата с 39 точки, а тимът на Хамбургер е 12-и в подреждането с 31 точки до момента.