Амбициите на Херта за участие в Шампионска лига бяха охладени след загуба с 0:2 при гостуването на Хамбургер в последен мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Херта остава на 3-ото място в класирането, но вече само с точка повече от четвъртия Шалке, който вчера надигра Кьолн с 3:1.

Николай Мюлер вкара два гола през второто полувреме и донесе ценни три точки за Хамбургер, с които тимът се настани в средата на таблицата на безопасно разстояние от зоната на изпадащите.

Майнц не успя да затвърди добрите впечатления след победата като гост на Байерн Мюнхен през седмицата и допусна нулево равенство у дома срещу Дармщад в другия мач от кръга днес. Ремито спря Майнц за топ 4. Тимът остава пети с 40 точки, една по-малко от четвъртия Шалке.