Отборите на Нюрнберг и Байер Леверкузен завършиха при равенство – 1:1 двубоя по между си от 13-ия кръг на Бундеслигата.

Нюрнберг вече седем мача е без успех в първенството. Тимът заема 15-ото място с 11 точки в актива си.

Байер Леверкузен пък е 11-и в подреждането с 15 точки към момента.

Още в първата минута Георг Марграйтер имаше възможност да открие за Нюрнберг, но ударът му с глава бе неточен.

Свен Бендер от Байер пък отправи опасен изстрел от близко разстояние в 11-ата минута и удари греда.

В 29-ата минута обаче Кай Хаверц успя да се разпише и да донесе преднина от 1:0 за Байер Леверкузен.

Изравнителното попадение бе дело на Георг Марграйтер, който в 57-ата минута се озова в добра позиция и донесе точката на своя тим.

За Нюрнберг бившият футболист на Лудогорец Върджил Мисиджан бе титуляр и игра цял мач.