Хамбургер продължава да трепери за мястото си в Бундеслигата. Северняците паднаха в гостуването си на Аугсбург с 1:3 и остават на мястото за бараж за оцеляване след сезона.

И четирите попадения паднаха още преди почивката. Още в 6-ата минута Паул Верхеег асистира на Халил Алтънтоп и турският национал нямаше как да пропусне за 1:0.

Нападателят удвои резултата в 32-ата минута, когато беше точен след изпълнение на корнер от Андре Хан и хвърли в смут състава на гостите.

Класиката стана факт в 43-ата минута след грешка на вратаря Рене Адлер, а точен беше асистентът за втория гол Андре Хан.

Хамбургер все пак намери сили да намали резултата чрез Хайко Вестерман точно преди почивката, но цяло второ полувреме не направи нищо и загуби.

Така северняците остават с 27 точки в зоната на баража два кръга преди края. Те не могат да са сигурни дори и за тази позиция, тъй като са само на една точка пред предпоследния Нюрнберг и на две пред последния Айнтрахт Брауншвайг.