Мъките на Вердер Бремен от миналия сезон се пренесоха и в настоящия. Воденият от Виктор Скрипник тим допусна втора загуба в кампанията от също толкова мачове след поражение с 1:2 от Аугсбург.

„Бременските музиканти“ допуснаха обрат, след като първата част завърши с гол в тяхна полза. Мартин Хинтерегер извърши нарушение в наказателното поле, а дузпата бе реализирана от Арон Йохансон.

Аугсбург изравни в 53-ата минута, когато Джефри Гувелеу засече центриране от корнер на Даниел Байер и реализира от близко разстояние.

Гостите заиграха по-добре и в 73-ата минута стигнаха и до втори гол. Той бе дело на Константино Стафилидис, който вкара в горния десен ъгъл след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар.

Така след два кръга Вердер зае последно място с нулев актив докато Аугсбург е 11-и с 3 точки.