Вердер Бремен победи с убедителното 4:1 като гост Хофенхайм в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините претърпяха четвърта поредна загуба и вече са на опасната 16-а позиция, която в края на първенството праща на бараж срещу тим от Втора Бундеслига в битка за последното място в елитната дивизия за новия сезон.

Бременските музиканти дръпнаха с 2:0 в средата на първата част с голове на Себастиан Прьодл и Марко Арнаутович.

Пет минути след началото Хофенхайм върна едно попадение чрез Сеяд Салихович, но в 73-ата и 79-ата минути Арнаутович заби още два гола, оформяйки своя хеттрик и крайното 4:1 в мача.

Успехът на Вердер изкачи тима на Томас Шааф на седмото място в класирането след 15-ия кръг с 21 точки, докато Хофенхайм има 12 точки и не е печелил в последните си 5 срещи.