В първи мач от 20-ия кръг на Бундеслигата Айнтрахт Франкфурт победи Борусия Мьонхенгладбах с 2:0. Головете за домакините реализираха Кевин-Принс Боатенг и Лука Йович, а Торган Азар изпусна дузпа за гостите.

През първата част двата тима нямаха много чисти голови положения, но все пак домакините успяха да се оттеглят на почивка с гол аванс.

В 43-ата минута Кевин-Принс Боатенг от няколко метра засече подаване отляво на Тимъти Чандлър и откри резултата.

В 57-ата минута гостите от Мьонхенгладбах бяха близо до изравняването, но ударът на Херман не намери целта. Нова възможност за гостите беше пропиляна от Закария в 68-ата минута, но топката така и не посети вратата на Айнтрахт.

Торган Азар имаше отличната възможност да възстанови равенството в 78-ата минута от дузпа, но нацели напречната греда.

В добавеното време на двубоя Йович оформи крайния резултат - 2:0, а след този успех тимът от Франкфурт вече е на второто място с актив от 33 точки, а Борусия е на 6-ото място с 31.