Волфсбург и Херта направиха страхотен голов трилър, който постави края на 11-ия кръг в Бундеслигата. На „Фолксваген Арена” двата тима си вкараха по 3 гола като двубоят премина през куп обрати, а Дейви Зелке в 83-ата минута донесе хикса за гостите от Берлин.

Самото начало предвести това, което ще се случи до края, след като Ведад Ибишевич реализира още в 20-ата секунда, реализирайки покрай Коен Кастеелс.

Малко след това домакините вкараха попадение чрез Джон Брукс, но то не бе зачетено заради много спорна засада.

В 20-ата минута Пер Шелбред направи нарушение в наказателното поле. Марио Гомес обаче уцели напречната греда от отсъдената дузпа.

Малко по-късно още едно попадение на Волфсбург не бе зачетено заради засада. Попадението бе на Юнус Мали, а засадата бе видяна след помощ от видео рефера.

Мали отново бе близо до гола в 40-ата минута, когато ударът му мина покрай дясната греда. Минута по-късно Мали все пак реализира, след като бе най-съобразителен в малкото наказателно поле и с глава вкара за 1:1.

След още 3 минути обратът бе пълен. Гомес се озова очи в очи с вратаря на съперника и се реваншира за пропуснатата дузпа, реализирайки за 2:1. В 53-ата минута Херта изравни чрез Карим Рекик, който надскочи всички и вкара с глава.

„Вълците” обаче отново излязоха напред в резултата в 60-ата минута чрез Дивок Ориги. След центриране от корнер, Робин Кнохе игра с глава, а при добавката Ориги успя да вкара с известна доза късмет.

Зелке оформи крайното 3:3 в 83-ата минута, когато получи пас в удобна позиция, Кастеелс отрази удара му, но топката попадна отново в него и той нямаше проблем да реализира.

В класирането Херта е на 11-о място с 14 точки, а Волфсбург е 14-и с 11.