Рен се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Франция, след като отстрани с дузпи Реймс.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а при дузпите домакините се оказаха с повече късмет.

В следващия етап, Рен ще играе с Монако.

Силвен Арман откри в 29-та минута от дузпа за Рен, но тийнейджърът Грежон Кайе изравни в 70-та, само шест минути, след като се бе появил в игра.

Младокът, който дебютира в този мач за своя тим, за малко да донесе и успеха на Реймс в самия край на редовното време, но ударът му бе спасен.

Гостите имаха по-добрите възможности и в добавеното време, но без 100-процентови голови ситуации.

След размяната на по две точни дузпи, Хабибу не успя да преодолее Агаса, и така Реймс излезе напред. Грежон Кайе обаче също пропусна, а Педро Енрике изравни до 3:3 в последствие.

Беноа Костил спаси и следващия удар - на Дево - от петата дузпа за Реймс, но пак и пак Рен върна жеста, и Арман остави резултата 3:3.

Така след първите пет дузпи, още нямаше краен победител.

Конте реализира за Реймс, а Дукур изравни.

Костил се превърна в този момент в героя на мача, като отрази трета дузпа, и спаси удара от бялата точка на Мфулу. Конрадсен подпечата труда на своя вратар, и отбеляза, за да прати Рен на осминафинал.