Монако се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Франция, след като преодоля с с 2:0 гостуващия на стадион „Луи II” тим на Евиан.

Димитър Бербатов не бе записан дори сред резервите в състава на монегаските, получавайки почивка за този двубой.

Първото полувреме бе скучно и от него ще се запомни само един удар на Ферейра Караско от фаул за Монако.

Монегаските стартираха втората част с повече ангажираност и стигнаха до гол в 63-ата минута. Тогава вратарят на Евиан на два пъти отрази удари последователно на Жермен и Бернардо Силва, преди топката да попадне в Лукас Окампос и той да я отправи в опразнената от Лероа врата за 1:0.

Две минути по-късно Жермен уцели гредата с глава след изпълнение на корнер.

В 86-ата минута Раджи успя с решителна намеса да предоврати изравнителен гол след удар на Рамирес от Евиан.

В 88-ата Монако стигна и до гола на успокоението след бърза контра, довела до 2:0 след удара на Антони Марсиал. Така напред продължава отборът от Княжеството.