Тимът на Монако победи Троа с 3:1 в двубой от 27-ия кръг на Лига 1. За "монегаските" Карийо се разписа на два пъти, а един път точен беше Лотин. За гостите се разписа Бабакар Гай.

Карийо откри резултата в 25-ата минута на срещата, след като засече центриране отдясно и с глава прати топката във вратата на Троа. Отново Карийо удвои резултата с глава, малко преди това Вагнер Лав пропусна от изгодна ситуация.

Гостите се върнаха в мача с попадение десет минути преди края на мача, когато Гай намали резултата и остави шансовете за хикс на тима си.

В крайна сметка Лотин оформи крайния резултата в добавеното време на срещата.

След успеха "монегаските" са на второто място с актив от 49 точки, а Троа са на последното място с 14.

В друг интересен мач Лориен победи с 4:3 Гингам, след като губеше с 0:2 до 37-ата минута на двубоя.

Анже загуби у дома от Монпелие с 2:3, а Тулуза и Газелек Аячо завършиха 1:1.