Съперникът на ЦСКА в турнира за купата на УЕФА Тулуза отпадна изключително драматично от турнира за Купата на Лигата във Франция след загуба от тима на Каен.

В редовните 90 минути срещата завърши 2:2. В 13-тата минута Елиът Грнадин откри резултата в полза на гостите, а в 3-тата Франсоа Сирие възстанови равенството.

В края на първата част Фабиньо пък донесе преднина за съперника на ЦСКА.

10 минути след началото на втората част Николас Флорентин докара резултата до 2:2 и така завърши редовното време.

Само 3 минути след началото на първото продължение отново Фабиньо донесе преднина преднина за Тулуза. Когато Елмандер и компания се виждаха в следващата фаза на турнира, в 119-тата минута Стефан Самсон доведе мача до изпълнение на дузпи.

При 11-метровите удари по-точни бяха футболистите на Каен и с 4:2 успяха да вземат победата.

За разлика от Тулуза успех постигна съперникът на Локомотив София – Рен. Бившият отбор на Георги Иванов – Гонзо победи с минималното 1:0 тима на Клермон. Единственият гол в срещата отбеляза Томерт в 116-тата минута.