Лион изпусна победата срещу Сент Етиен в двубой от 27-ия кръг на Лига 1, завършвайки 1:1. Домакините в този мач допуснаха късно изравняване, а това е пети пореден мач за лионци без успех.

Възпитаниците на Брюно Женезио събраха 50 точки и останаха на четвъртата позиция, но на 5 точки зад третия Олимпик Марсилия, който по-късно днес гостува на лидера Пари Сен Жермен, който има 68 точки.

Сент Етиен няма поражение в пети последователен мач от Лига 1 и с 34 точки е на 12-ата позиция.

Домакините бяха по-активни преди почивката и заслужено откриха резултата в 19-ата минута, когато Марсело с дълъг пас намери Мариано Диас, който овладя на гърди около точката на дузпата се обърна и стреля покрай Стефан Рюфие.

Лион беше близо до първи успех от 21 януари насам, която се справи с 2:1 с фаворита Пари Сен Жермен, но в последната минута Матийо Дебюши изравни, след като засече топката от границата на малкото наказателно поле отлично подаване по тревата от ляво на Реми Кабея.