Бордо и Ница завършиха 0:0 в двубой от 27-ия кръг на френската Лига 1. След равенството двата отбора запазиха позициите си в класирането с по 36 точки, като домакините са осми, а съперникът е девети.

Възпитаниците на Густаво Пойет започнаха много силно и в първия четвърт час на няколко пъти бяха близо до попадение. Дьо Превил и Суалио Мейте удариха гредите зад Валтер Бенитес, а аржентинският страж на гостите направи ключово спасяване след удар от упор на Мартин Брайтуайт.

Ница се стремеше да задържа повече топката, но така не успя да отправи нито един точен изстрел в двубоя.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-опасни в атака в средата на втората част Бенитес отново се намеси решително след шут от фаул на Дьо Превил. Така Ница записа пети пореден мач без победа в Лига 1.