Едновремешните основни претенденти за титлата във Франция – Сент Етиен и Нант, си поделиха по едно полувреме, а с това 1:1 прибавиха и по една точка към активите си.

Нант е пети с 27 точки, а Сент Етиен – 13-и с 20 точки.

Сент Етиен бле по-добрият отбор на терена през първото полувреме и заслужено взе гол аванс до почивката. Венсан Пажо изстреля снаряд от 25 метра и не остави никакъв шанс на вратаря на Нант Татарушану.

Татарушану имаше и дружги решителни намеси, а веднъж и гредата спаси вратата му от попадение в 11-ата минута. Сент Етиен имаше абсолютното основание да поиска дузпа в 19-ата минута, но такава не бе отсъдена.

В 54-ата минута дойде ред и на Нант да протестира, след като не бе зачетен гол за „канарчетата”.

В 61-ата минута бившият играч на Левски Санти Нгом участва в изравнителния гол за Нант, който вече беше зачетен. Негов автор стана Емилиано Сала.

В 73-ата минута не бе зачетен още един гол, този път правилно, сега за Сент Етиен, заради засада на Венсан Пажо.

В края обаче Сент Етиен започна да се паникьосва и Емилиано Сала пропусна златна възможност за втори гол в полза на Нант в 87-ата минута.

Накрая Санти Нгом можеше да донесе и трите точки за Нант, не успя. Нов гол не падна, а ремито 1:1 бе справедливо.