Отборите на Реймс и Бордо не се победиха и завършиха 1:1 в двубой от 15-и кръг на Лига 1. Откриващото попадение в срещата падна в 27-ата минута и бе дело на Джош Маджа, а в добавеното време Булайе Диа изравни за Реймс. Домакините играха последните 20 минути с човек по-малко, след като Жак-Алексис Ромао си изкара втори жълт картон и бе принуден да напусне терена преждевременно.

Още в 13-ата минута Булайе Диа получи невероятен пас, който разсече защитата на Бордо, и от границата на наказателното поле шутира към вратата, но Беноа Костил отрази удара.

Малко по-късно Диа опита нов удар, но Костил отново бе на точното място и спаси.

В 27-ата минута Джош Маджа откри резултата за Бордо, след като стигна до топката в наказателното поле и отбеляза фантастичен гол с пета.

В края на първата част Жак-Алексис Ромао отбеляза гол, но попадението не бе зачетено след проверка с ВАР.

Началото на втората част бе идентично с първите минути на мача. Ромао опита нов удар от средно разстояние, но стражът на Бордо не бе затруднен и овладя топката с лекота.

В 69-ата Хасан Камара пропусна да изравни резултата, след като пропиля добра възможност от добавка, но ударът му премина на косъм от лявата греда.

В 72-ата Ромао остави отбора си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон в срещата и бе принуден да напусне терена по-рано.

В добавеното време Булайе Диа изравни резултата, след като бе изведен в наказателното поле и с брилянтен удар в долния ляв ъгъл завоюва точка за своя отбор.

Така Бордо се изкачи до 5-ата позиция с 23 точки, а Реймс е девети с два пункта по-малко.

Резултати от останалите срещи в Лига 1:

Лил - Дижон    1:0
/1:0 Виктор Осимен (д.) 45+1'/

Монпелие - Амиен    4:1
/1:0 Дамиен Льо Талек (д.) 14', 1:1 Гаел Какута 44', 2:1 Гаетан Лаборде 64', 3:1 Анди Делор 67', 4:1 Флоран Моле 72', 4:2 Джак Лане 86'/

Ним - Метц    1:1
/0:1 Хабибу Диало 30', 1:1 Рено Рипар 61'/

Ница - Анже    3:1
/0:1 Анжело Фюжини 22', 1:1 Арну Лусамба 39', 2:1 Майзиан Маолида 53', 3:1 Каспер Долберг 90'/