В група 7 от световните квалификации Румъния и Франция сътвориха истински спектакъл, като двата отбора си размениха по два гола и в крайна сметка завършиха 2:2, което за момента спасява и главите на двамата национални селекционери Виктор Пицурка и Реймон Доменек.

Румънците започнаха много силно срещата и на бързо поведоха с 2:0, след като се разписаха бившият футболист на ЦСКА Флорентин Петре в 5-та минута и Дорин Гоян в 17-та.

„Петлите” стигнаха до скъпоценната за тях точка след голове на Франк Рибери в 37-та минута и Йоан Горкюф в 69-та минута.

Сърбия напълно логично успя да победи с 3:0 Литва и по този начин „плавите” оглавиха временно групата.

Футболистът на Челси Иванович откри резултата в 6-та минута, а в 34-та Милош Красич удвои преднината на сърбите.

В 74-та минута Климавичиус от Литва бе изгонен с директен червен картон и по този начин гостите завършиха мача с човек по-малко.

Крайното 3:0 оформи Никола Жигич в 82-та минута.

Доста изненадващо Фарьорсктие о-ви успяха да измъкнат точка от домакинството си на Австрия, след като двата отбора завършиха 1:1.

Домакините поведоха в 47-та минута чрез гол на Локин, но минута по-късно Мартин Щранцъл спаси до някаква степен честта на австрийците с изравнително попадение.