Отборът на Пари Сен Жермен не срещна никакви трудности срещу състезаващия се в петото на ниво на френския футбол Понтиви и се класира за шестандесетинафиналите след категоричното 4:0.

Шампионите доминираха в мача, който се игра на стадиона на Лориен, и заслужено намериха място в следващия етап.

Резултатът бе открит в 24-ата минута след автогол на Силван Жуле. Играчът на Понтиви имаше малшанса да засече в собствената си мрежа след центриране на Неймар.

В последствие момчетата на Томас Тухел упражниха натиск и често изпроваха рефлекса на стража на символичните домакини, който демонстрира вещина. Именно благодарение на добрите му изяви, Понтиви се прибра само с гол пасив на почивката.

След паузата ПСЖ продължи да атакува настървено, а в 70-ата минута Неймар успя да удвои. Килиан Мбапе оформи класиката в 7 минути по-късно, а Юлиан Дракслер се разписа за крайното 4:0 в 87-ата минута.