Четвъртодивизионният отбор Андрезьо сензационно елиминира елитния Олимпик Марсилия след победа с 2:0 в мач от 1/32-финалите за Купата на Франция.

Олимпик Марсилия е шести във временното класиране в елитната Лига 1, а Андрезьо играе в четвърта дивизия - Насионал 2.

Нгвабиже и Флориан Мила станаха герои за аматьорския отбор, отбелязвайки по един гол в двете полувремена.

Тимът на Монако се промъкна на 1/16-финалите след трудна победа с 1:0 над петодивизионния Кан Русийон. Единствения гол реализира полузащитникът Муса Сила.

Отборът на Реймс също продължава напред в турнира след победа с 2:0 над Ланс.

Съставът на Рен пък надделя след дузпи над Брест и се класира за следващата фаза на турнира за Купата на Франция. Съперниците направиха 2:2 в редовното време и след 5:4 при дузпите домакините от Рен отстраниха Брест. /БТА