Наставникът на Ница Патрик Виейра коментира ситуацията от снощния мач срещу Марсилия, когато срещата бе прекъсната заради хомофобски скандирания от феновете. При резултат 0:0 съдията на двубоя – Клемен Тюрпен преустанови мача и прибра футболистите в съблекалните. Впоследствие срещата бе подновена след 10-минутна пауза.

Арбитрите във Франция са инструктирани да спират двубоите, ако от трибуните се чуват хомофобски песни.

„Реферът бе прав да спре мача. Това са неприемливи неща. Съобщението беше ясно и съдията нямаше избор. Можеше да ни даде малко повече време, за да опитаме да отидем при феновете и да ги помолим да спрат, но той обясни ситуацията и я разбирам много добре. Надявам се, че това няма да се случи повече в Ница или където и да е“, коментира старши-треньорът на домакините.

По-рано този месец, на 16 август друг мач, но от Лига 2 между Нанси и Льо Ман също бе прекъснат за няколко минути, поради същата причина.

Миналата неделя арбитърът на Монако – Ним заплаши, че ще прекрати срещата, заради поведението на гостуващата агитка, която обиждаше организаторите на първенството.