Борещият се за титлата във френската Лига 1 отбор на Монпелие ще бъде без полузащитника Юнес Белханда до края на сезона заради наказание.

Санкцията беше наложена заради дейното участие на мароканския полузащитник в бой между играчи в края на мача срещу Евиан ТГ на 1 май.

Халфът получава три мача лишаване от състезателни права, както и допълнителен един мач заради натрупани 10 жълти картона през сезона.

Така Белханда пропуска последните два мача до края на сезона – срещу Лил и Оксер, както и няма да играе в първите два през следващия.

Случката се разигра по време на домакинското равенство 2:2 с Евиан Тонон Гаяр. Двата отбора завършиха срещата с по 9 души, като в 8-ата минута на допълнителното време Сюлейман Камара пропусна дузпа. Три минути преди това Белханда беше изгонен заради втори жълт картон.

Два кръга преди края Монпелие води с 3 точки пред втория Пари Сен Жермен в сблъсъка за титлата в Лига 1, но има по-тежка програма от богаташите от Париж в последните си две срещи.