Лидерът в Лига 1 Монпелие допусна изненадваща издънка в борбата си за титлата, след като в първи мач от 35-тия кръг завърши наравно 2:2 срещу Евиан.

Двубоят бе много драматичен, а за капак в добавеното му време домакините изпуснаха дузпа, която можеше да им донесе скъпоценния успех.

Първото полувреме отиваше към нулево равенство, когато в 41-а минута бе отсъдена дузпа за грубо нарушение срещу голмайстора на Монпелие Оливие Жиру в наказателното поле. Зад топката застана Юнес Беланда, който бе точен и откри резултата.

Само 2 минути по-късно обаче Сабер Келифе подаде отлично към Томас Каленберг, който изравни резултата секунди преди почивката.

Евиан дори излезе напред в резултата в 69-а минута, благодарение на Кевин Беригу, който се възползва от асистенция на Седрик Барбоса.

Монпелие се втурна в атака и стигна до изравнителен гол в 84-а минута чрез Жиру. Натискът продължи и в добавеното време домакините получиха нова дузпа, а след ситуацията двата отбори си спретнаха меле, след което останаха с по 9 души на терена, тъй като бяха изгонени по двама от всеки отбор.

Сюлейман Камара обаче се оказа големият грешник, тъй като изпусна 11-метровия удар и пропусна да донесе победата за своя отбор.

В класирането Монпелие има 73 точки, с 6 пред втория ПСЖ, който обаче има и мач по-малко. Евиан е на 9-а позиция с 45 точки.