Ница спечели с 2:1 гостуването си на Лориен и нанесе едва втора загуба на съперника си от началото на сезона в Лига 1.

Домакините , които направиха равенства в предишните си два мача и това ги свали от втората позиция в класирането, първи стигнаха до попадение. Това стана в 18-ата минута, когато се разписа Данго Уатара. Малко след това вратарят на Ница Каспер Шмайхел трябваше да прави две решаващи намеси след удари на Стефан Диара, за да запази резултата само 1:0.

Тимът от Лазурния бряг обаче отговори след почивката. В 61-вата минута алжирецът Юсеф Атал изравни, а осем по-късно Гаетан Лабор направи обрата на Ница пълен.

С победата си Ница събра 16 точки от 13 мача и заема десето място в класирането. Лориен е четвърти с 27 точки.