Нант съсипа носителя на червения фенер Гингам с 5:0 и остави съперника си последен в колоната на класирането на Лига 1 след 12-ия кръг.

По този начин „канарчетата“ избавиха шампиона от по-предния сезон Монако от големия срам да остане последен в таблицата. Макар че и предпоследното място за монегаските със 7 точки и по-добра голова разлика от Гингам, си е достатъчно срамно.

Нант събра 15 точки и е точно в средата, заемайки 10-ото място.

Иначе „жълтите“ имаха известни затруднения само през полувремето полувреме, когато поведоха в резултата, благодарение на дузпа, реализирана в 43-ата минута от Емилиано Сала .

През второто полувреме обаче събитията се развиваха по мед и масло за Нант и отборът наниза още 4 попадения на своя съперник.

Вторият гол вкара Валантен Ронже в 63-ата минута за 2:0. Последваха нови три гола за Нант, вкарани последователно от Абдулай Туре в 70-ата, Андрей Жирото в 78-ата и отново от Емилиано Сала  в 84-ата минута, което фиксираха убедителното Нант – Гингам 5:0.