Тимът на Монако допусна неприятно поражение при гостуването си на Реймс с 0:1 в двубой от 12-ия кръг на Лига 1. Двата тима завършиха с по 10 души на терена, след като Ромао от домакините получи директен червен картон в 49-ата минута на срещата, а за гостите Пеле получи два жълти картона в рамките на 13 минути и напусна терена в 71-ата минута.

След това поражение "монегаските" заемат 19-ото място с актив от 7 точки, а Реймс са на 8-ото място със 17 точки. След края на двубоя феновете на Монако привикаха футболистите на разговор, след като от старта на сезона тимът има само 1 победа и 4 равенства.

В друг мач от кръга Рен победи Каен с 2:1 и заема 11-ата позиция с актив от 15 точки, а Каен е 16-ти с 11.

Ним разби с 4:0 като гост Дижон, а Страсбург и Тулуза не излъчиха победител, след като завършиха 1:1.