Отборите на Нант, Лориен и Тулуза постигнаха победи в 31-я кръг на френската Лига 1.

Лориен победи като домакин Каен с 1:0. Тимът остава предпоследен във временното класиране с едва 28 точки, колкото има и 18-ият Нанси и продължава битката за оставане в елита.

Последен във Франция е Бастия с 25 точки.

Победният гол за домакините бе дело на камерунеца Бенжамин Муканджо в 29-ата минута.

Тимът на Монпелие загуби с 0:1 домакинството си на Тулуза в друга среща от кръга. С успеха Тулуза държи десетата позиция във временното класиране в Лига 1 с 40 точки.

В 45-ата минута за победата на Тулуза се разписа 25-годишният нападател Анди Делор.

Отборът на Нант се справи с Анже за 2:1 и е девети с 41 точки в актива си. Анже пък е 12-и с 39 точки до момента.

Домакините поведоха с два гола на Преджус Накулма в 48-ата и 54-ата минути. В 55-ата минута за Анже намали сенегалецът Фамара Диедху.