Отборът на Реймс се наложи с 1:0 над Марсилия в мача от втория кръг на Лига 1. Единственият гол в мача бе дело на Амари Траоре, който бе точен през първата част.

Срещата бе интересна, с положения и пред двете врати, но зрителите станаха свидетели само на един гол, който падна след 14 минути игра.

След изпълнение на ъглов удар, топката бе изчистена напред, там я намери Амари Траоре, който стреля мощно и отри за 1:0 в полза на Реймс.

В края на полувремето, в 40-ата минута, Принс Ониаге отправи силен удар, но топката мина в страни от вратата на Марсилия.

След почивката мачът продължи да е двуостър. А в 62-ата минута Нгог излезе сам срещу вратаря на Марсилия, стреля, но стражът Манданда спаси. Последва ново разбъркване в наказателното поле на гостите, но резултатът остана непроменен и след него.

Задачата на Марсилия стана още по-сложна в 74-ата минута, когато Ромао бе изгонен с втори жълт картон.

В класирането Реймс заема 1-о място с 6 пункта, а Марсилия е 18-и без точка.