Отборът на Реймс започна новия сезон в Лига 1 с победа, след като се наложи с 2:1 при гостуването си на Бордо.

Двубоят бе сравнително равностоен, с положения и пред двете врати.

Хазри откри за Бордо в края на първото полувреме – 1:0. И този резултат се запази до 80-ата минута. Николас де Превил изравни за Реймс и така върна интригата в срещата. Само на 7 минути по-късно гостите стигнаха до пълен обрат. Тиесон Сиебачо се превърна в герой за своите и донесе трите точки на тима си – 2:0.

Така Реймс заема 4-о място във временното класиране след двубоя си от първия кръг, с 3 пункта, а Бордо е 15-и с 0 точки.

Същевременно в друга среща от същия кръг Тулуза надделя над Сент Етиен с 2:1.

Лоик Реми откри за гостите от Сент Етиен в 18-ата минута – 1:0. В 26-ата минута обаче Мартин Брайтуайт възстанови равенството – 1:1.

В началото на вторите 45 минути Тулуза поведе с 2:1. Бен Йедер реализира хубав гол, а така оформи и крайния резултат.

Тулуза не успя да завърши мача в пълен състав, след като малко преди края, в 87-ата минута, Песич бе изгонен с директен червен картон.