Отборът на Пари Сен Жермен победи Сент Етиен като гост с 2:0 в мач от 23-я кръг на френската Лига 1 и записа впечатляващите 32 мача без поражение. Това е изравнен рекорд на Нант от сезон 94/95.

Това бе и 20-и успех за ПСЖ от началото на сезона в Лига 1, като тимът има и три хикса. Със спечелените нови 3 точки ПСЖ натрупа 63, а вторият Монако е с 39 в актива си.

Отборът на Сент Етиен пък е на осмо място във временното класиране с 33 точки, след като записа 10-ото си поражение от началото на сезона.

И двата състава имаха шансове за гол през първото полувреме, като стражът на ПСЖ Кевин Трап трябваше да спасява вратата си още във втората минута, както и в 11-ата.

Златан Ибрахимович пък бе изведен в чудесна позиция в 35-ата минута, но бе отсъдена засада.

В 61-ата минута обаче Ибрахимович получи от Серж Орие и реализира за 1:0 в полза на Пари Сен Жермен.

Във втората минута на добавеното време след изключително разиграване между Кавани, Ди Мария и Ибрахимович, шведският нападател на ПСЖ засече, макар да останаха съмнения за засада и вкара за 2:0, с което оформи крайния резултат. Асистенцията за попадението пък бе десета за Анхел ди Мария за сезона.