С хеттрик на Златан Ибрахимович отборът на Пари Сен Жермен победи Ница с 4:1 в мач от 32-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани си осигуриха титлата още в средата на миналия месец и доиграват без напрежение шампионата.

Макар и с мисъл за четвъртфинала в Шампионска лига срещу Манчестър Сити в сряда, Пари Сен Жермен се позабавлява на своя "Парк де Пренс" и пресече амбициите на Ница за второто място.

Златан Ибрахимович откри резултата в 15-а минута, а само три по-късно Хатем Бен Арфа изравни за гостите. Ибрахимович върна аванса в резултата за ПСЖ до почивката, а през второта част Давид Луис и отново Ибрахимович с 30-ия си гол за сезона оформиха крайното 4:1.

Ница остава на трето място с 5 точки по-малко от втория Монако, който снощи загуби от Бордо с 1:2.