Най-интересното от двубоя между отборите на Монако и Бордо, част от 32-ия кръг на Лига 1. Бордо победи Монако с 2:1 в първи мач от 32-ия кръг на Лига 1.

"Жирондинците" успяха да извоюват победата, като Туре вкара първия гол в края на първата част, а в 56-ата минута асистира за второто попадение, дело на Адам Уна.

Опитите на домакините да обърнат развоя на срещата не успяха. Връх на безсилието им бе пропуснатата от Вагнер Лав дузпа в добавеното време. Той реализира при добавката, но съдията отмени попадението.

Монако стигна до почетен гол в четвъртата минута на продължението, когато защитникът на гостите Фредерик Жилбер си отбеляза автогол. Така Бордо се изкачи на 11-о място с 42 точки, докато Монако е втори с 55.