Лион победи Бастия с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на Лига 1. Гостите завършиха двубоя с девет души, след два червени картона.

Домакините от Лион започнаха много добре, още в 6-ата минута Гезал стреля, но вратарят на Бастия спаси. Малко по-късно домакините отново пропуснаха изгодна възможност.

Фекир не намери целта в 14-ата минута с отличен удар. В 36-ата минута Гезал беше фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите и Лаказет откри резултата.

През втората част още в 48-ата минута Люка беше изгонен от съдията, след като препъна Фекир извън наказателното поле и остави съотборниците си в намален състав. В 74-ата минута Бастия остана с девет души, след като Юзак беше отстранен от игра.

Резултатът стана 2:0 в 86-ата минута след автогол на Венгтсон, а гостите стигнаха до почетно попадение малко куриозно с попадение на Кривели в края на двубоя.

В класирането Лион е на 7-ото място с актив от 19 точки, а Бастия са на 16-ото с актив от 11.

В другите мачове Анже победи Лил с 1:0, Бордо - Лориен 2:1, Дижон - Гингам 3:3, Нант - Тулуза 1:1.