Наставникът на Монако Тиери Анри, който ще бъде уволнен от клуба ще прибере тлъсна сума пари. "Монегаските" ще платят на 41.годишния специалист между 10 и 15 милиона евро заради по-ранното скъсване на договора, пише Get Football News France.

Анри пое поста треньор на Монако на 13 октомври 2018 година, като на 24 януари беше временно отстранен от работа с първия отбор. Под ръководството на бившия легендарен футболист на "петлите" клубът от княжеството изигра 20 мача във всички турнири и спечели само 5 от тях, загуби 11 двубоя и направи 4 ремита.

Монако завърши на последното място в групата си в Шампионска лига, излетя от турнира за Купата на Франция и се намира в зоната на изпадащите в Лига 1. Все пак клубът стигна до полуфиналите в турнира за Купата на Лигата.