Страсбург взе само точка при домакинството си на Олимпик Лион, завършвайки при равенство 1:1 в 31-ия кръг на френската Лига 1 и събра 52 точки на четвъртото място във временното класиране, на четири от третия Олимпик Марсилия, който е с мач по-малко.

Това бе девети двубой без загуба в шампионата за Страсбург, а Лион заема десета позиция в подреждането с 46 точки, колкото има и деветият Нант.

Домакините откриха чрез Ибрахима Сисоко в 20-ата минута на двубоя. Девет минути по-късно Муса Дембеле удари греда и пропусна да изравни за гостите. Страсбург също имаше още шансове за нов гол, като в 59-ата минута Димитри Лиенар излезе в обещаваща позиция, но прати топката над вратата на противника.

Изравнителното попадение за гостите от Олимпик Лион бе дело на Карл Токо-Екамби в 90-ата минута на мача.