Шампионът Лил направи нова грешна стъпка в Лига 1, след като завърши при равенство 1:1 срещу Брест.

Противно на логиката гостите имаха възможност да открият резултата, но Роман Февр не успя да преодолее Иво Гърбич след добро изпълнение на пряк свободен удар.

Домакините отговориха в 8-ата минута, когато Ксека, който бе намерен отлично в предни позиции, след което изстрелът му премина много близо до левия страничен стълб.

В 19-ата минута „песовете“ откриха резултата. Жозе Фонте изведе Джонатан Дейвид в наказателното поле, след което нападателят демонстрира хладнокръвие и реализира в мрежата на гостите.

Малко след това Бурак Йълмъз не успя да намери целта.

В 32-ата минута Брест изравни. Роман Февр стреля от пряк свободен удар, след което топката рикошира в играч на домакините и влетя в мрежата.

През втората част Тимъти Уеа бе близо до отбелязване на попадение, но изстрелът му премина до левия страничен стълб.

До края на двубоя Лил притисна съперника си, но не успя да достигне до победно попадение и двата тима поделиха точките.

След равенството Лил е на деветата позиция с актив от 15 точки, докато Брест в опасната зона с едва шест.