Отборът на Пари Сен Жермен победи 3:1 гостуващия тим на Нант. Успехът за парижани въобще не дойде лесно, въпреки ранния гол на Килиан Мбапе.

Световният шампион от 2018 година отбеляза малко случаен гол, след като удар на Леандро Паредес се отби в него във втората минута и влетя във вратата на гостите.

БГНЕС
7 снимки

Мачът се усложни за тима от Париж след неразумната проява на Кейлор Навас в 65-ата минута. Тогава Людовик Блас се откъсна зад гърба на защитата и костариканският вратар го влетя, което означаваше само едно – директен червен картон.

Десет минути по-късно кошмарът за ПСЖ бе пълен след като Коло Муани изравни.

В 80-ата минута на срещата обаче Денис Апиа си отбеляза изключително нелеп автогол и отново даде преднина на столичния тим.

Три минути преди края на срещата бърза атака на домакините бе ознаменувана със страхотен изстрел на Лионел Меси от дъгата на наказателното поле. Това бе първи гол на аржентинеца във френската Лига 1.

С победата парижани остават на върха с 37 точки, докато „канарчетата“ са 11-и с 18 пункта.